poniedziałek, 21 lipca 2014

Etap VIII - Gdańsk - Jastrzębia Góra

Ósmy ostatni etap: Gdańsk-Jastrzębia Góra zaplanowany był na 67 km, jednak ze względu na nasze zainteresowania zwiedzaniem terenu trójmiasta wyszło według licznika 80 km, a Endomondo wskazało 75 km.
Trójmiasto zwiedzaliśmy od strony pasa nadbrzeżnego, jest tam przepiękna droga rowerowa, która zaczyna się w Gdańsku i kończy w Gdyni Orłowie i cały czas jechaliśmy obok plaży, zwiedzając m.in. molo w Sopocie.W Gdyni obowiązkowo zajechaliśmy na Skwer Kościuszki, a potem nad Stocznię Gdyńską i port Stena Line.

Następnie jadąc dalej na Obłuże w stronę Kosakowa, wyjechaliśmy z Gdyni w stronę Pucka.Od mola w Pucku do Władysławowa ciągnie się kolejna droga rowerowa wzdłuż pasa nadbrzeżnego.


Z Władysławowa do Jastrzębiej Góry to tylko 10 km. Jastrzębia Góra to najdalej na północ położona miejscowość w Polsce.


Tutaj kończy się nasza wyprawa rowerowa, choć zamierzamy podczas kolejnych kilku dni, pozostając już w Jastrzębiej Górze zwiedzić pobliskie okolice kaszubskie na rowerach. Zamierzamy również po prostu odpocząć na plaży oglądając wschody i zachody słońca oraz grillować wieczorami z rodziną. Nocujemy w pokoje gościnne Heland :)

Przebieg trasy na Endomondo:
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz