niedziela, 20 lipca 2014

Etap VII: Malbork-GdańskEtap siódmy Malbork-Gdańsk zaplanowany był na 67 km, ukończyliśmy go według stanu licznika na 70, a Endomondo wskazało 65, wliczając w to jeżdżenie po samym Gdańsku i na działeczkę.
Jeszcze przed wyruszeniem wykonaliśmy kilka zdjęć zamku... Wisłę przekroczyliśmy jadąc drogą nr 91 w stronę Gdańska, w pobliżu miejscowości Bałdowo


jechaliśmy także przez Tczew
Jak łatwo zauważyć trasa była najłatwiejsza, praktycznie nie wiemy kiedy szybko minęła. Od Malborka do Gdańska zajęła nam około czterech godzin, wliczając w to przerwy. Jechaliśmy głównie obok głównych dróg, minęliśmy po drodze gminę i miejscowość Pszczółki (pozdrowienia dla rodzinnego miasta Natalii).

Dużą część odcinka przejechaliśmy drogami rowerowymi (szczególnie od Pruszcza Gdańskiego)Po dojechaniu do Gdańska zwiedziliśmy Stare Miasto i pobliskie okolice. Jak dla nas to Gdańsk jest znanym miejscem, więc praktycznie przyjechaliśmy w znane nam rejony. Po objeżdżeniu centrum

udaliśmy się na działkę siostry,

 
usytuowaną w pobliżu centrum miasta, po zjedzeniu swojskich przysmaków, tudzież owoców z krzaków, udaliśmy się na wieczorną mszę św. do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, by potem odpoczywać z rodziną podczas opowiadań z eskapad rowerowych.


Przebieg etapu na Endomondo:

4 komentarze:

 1. Czy to koniec Waszej wyprawy? Jestem pełna podziwu za pomysł i wytrwałość :) powrót też na rowerach czy wybieracie szybszy środek transportu?

  OdpowiedzUsuń
 2. Kasiu, w ostatnim wpisie masz odpowiedź na pytanko. Dziękujemy za śledzenie naszej wyprawy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajnie zaplanowana trasa praktycznie od rejonów Żuław Wiślanych przez część województwa pomorskiego. Kiedyś dość dużo zwiedzałem województwa pomorskiego, aż nastąpił moment w moim życiu, że postanowiłem tu zamieszkać. Jestem pewny, że ten wybór był jednym z lepszych w moim życiu, a świadczy o tym chociażby program https://livemorepomerania.com/ który potwierdza zalety którymi ja się kieruję.

  OdpowiedzUsuń