piątek, 18 lipca 2014

Etap V: Mikołajki-Dobre MiastoEtap piąty zaplanowany był na 97 km. Po przyjeździe do Dobrego Miasta licznik wskazywał 113 km, a Endomondo 105 km.
Dzisiaj przed wyjazdem zwiedziliśmy Mikołajki i wyruszyliśmy około 11:00 w stronę Mrągowa. Trasa do Mrągowa była przepiękna krajobrazowo, dużo jezior, wysokie wzniesienia oraz łąki pełne bocianów.
Za Mrągowem udaliśmy się trasą wojewódzką w stronę Biskupca, tam planowaliśmy odbić w stronę lokalnych dróg, ale jednak jak dojechaliśmy do pierwszej lokalnej drogi, okazało się że jest żwir, a po wczorajszym dniu mieliśmy dosyć żwirówek (autostrad szutrowych) ze względu na nadal bolące nas ręce. Tak więc wróciliśmy do centrum Biskupca i odbiliśmy w stronę dłuższej drogi wojewódzkiej, trochę mieliśmy obaw, jednak ku naszemu zaskoczeniu okazało się, że drogę wojewódzką wyremontowali, a obok niej pozostawili starą drogę inaczej zwaną serwisową. Mieliśmy niebywałą przyjemność jechania nią przez 20 km.
Po dojechaniu do Barczewa, skierowaliśmy się na drogę lokalną, prowadzącą do Dobrego Miasta, oczywiście wcześniej ustaliliśmy, że wybieramy drogę asfaltową i tutaj również błogi spokój, wyliczyliśmy, że samochody mijały nas średnio co dwa kilometry, czyli 15 samochodów na 30 km, a dodatkowo jak w poprzednim dniu pełno dzieciaków stojących na ulicach i wołających „dzień dobry!”
Po dotarciu do Dobrego Miasta szybko znaleźliśmy nocleg w „Ranczu nad Doliną”, urocze miejsce, za oknem widać pole, po którym biegają trzy prześliczne konie.
Przebieg trasy na endomondo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz